SHGM Onaylı Pilot Lisans Eğitimleri

/SHGM Onaylı Pilot Lisans Eğitimleri
SHGM Onaylı Pilot Lisans Eğitimleri 2018-07-03T09:41:29+00:00

SHGM Onaylı Pilot Lisans Eğitimleri

Kurumumuz Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü TR-İHA-E-11 Belge No ile İnsansız Hava Araçları Ticari Pilotaj Eğitimleri konusunda yetkilendirilen ilk ve tek havacılık kulübü olma ünvanını elinde bulunmaktadır.

19 Mayıs Havacılık Kulübü İHA Uçuş Akademisi, 01 Şubat 2016 tarihinden yayınlanan SHT-İHA kapsamında verilen eğitimlerin haricinde 2013 yılından bu yana İnsansız Hava Araçları konusunda eğitim vermektedir.

Kurumumuz, yapımında gönüllü olarak yer aldığı 2013 yılında TAI için üretilen ilk yerli sabit kanat İHA ile Ülkemizin İnsansız Hava Araçları Sektörüne giriş yapmış ve o günden itibaren alanda çalışmalarını devam ettirmektedir.

Eğitimlerimiz

Kurumumuz bünyesinde 4 kategoride eğitim verilmektedir. İHA-0 ve İHA-1 Eğitimleri Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından TR-E-11 nolu “ İnsansız Hava Araçları Yetkili Eğitim Kuruluşu “ yetki belgemize istinaden düzenlenmektedir.

Maksimum kalkış ağırlığı 500 gram ile 4 Kilogram arasında değişen insansız hava araçlarını kapsamaktadır. Eğitim süresi toplam 12 saattir. Bu kursu tamamlayan adaylar DJI Mavic, Phantom ve İnspire serisi dronelar ile ticari faaliyet gerçekleştirmeye hak kazanır.

Maksimum kalkış ağırlığı 4 ile 25 kilogram arasında değişen insansız hava araçlarını kapsamaktadır. Eğitim süresi toplam 36 saattir. Kurslar talebe göre aralıksız 4 gün yada 2 haftasonu şeklinde organize edilir.Bu kursu tamamlayan adaylar DJI Matrice serisi ve benzeri dronelar ile ticari faaliyet gerçekleştirmeye hak kazanır.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından İHA eğitimleri alanında yetkilendiren ilk ve tek havacılık kulübü olma ünvanını koruyan kulübümüz “Türk Gençliği İHA’lar ile Yükseliyor” projemiz kapsamında üniversite işbirliği programları ile ücretsiz İHA Eğitimleri düzenlemektedir. Ayrıntılı bilgi için iha@omhk.org.tr adresine üniversite e-postanız ile mail atarak bilgi alabilirsiniz.

Neden bizi seçtiler?

  • En geniş ve alanında uzman eğitmen kadrosu kurumumuzda.
  • Telsizle haberleşme belgesi için ek ücret talep etmiyoruz.
  • Tüm kursiyerlerimizi sektörel gelişmelerden anında haberdar ediyoruz.
  • Eğitimlerde ön ödeme talep etmiyoruz.
  • Yalnızca bilgi sahibi olmak için kursa katılım sağlayanlardan ücret talep etmiyoruz.
  • İhtiyacınız olduğunda yalnızca fark ücreti ödeyerek İHA-0’dan İHA-1 geçiş imkanı sunuyoruz.

Bizim için ne düşünüyorlar?

Yorum bu alana gelecek

Safa KAYA, GAP Uçuş Akademisi

Yorum metni bu alana gelecek

Karadeniz Teknik Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi

Yorum metni bu alana gelecek

Muzaffer EROĞLU, Kayseri Büyükşehir Belediyesi

Yorum metni bu alana gelecek

Muhammed SİMEK, Anadolu Ajansı