Hakkımızda

/Hakkımızda
Hakkımızda 2018-06-19T07:36:58+00:00

19 Mayıs Havacılık Gençlik ve Spor Kulübü Derneği 55-28-59 kütük numarası ile 14.09.2015 tarihi itibariyle kurulmuştur. Amacı sportif ve amatör havacılığın gelişmesinde rol oynamaktır. Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde bulunan Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne ait 19 Mayıs Havaalanında, Çarşamba Havalimanında, Ahullu Köyü Göktepe Yamaç Paraşütü Tepesinde ve Canik Gültepe Yamaç Paraşütü Tepesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

19 Mayıs Havacılık Gençlik ve Spor Kulübü Derneği hali hazırda Tek Motorlu Uçaklar, Yamaç Paraşütü ve İnsansız Hava Araçları alanlarında faaliyetler gerçekleştirmektedir.

Kurucu üyeleri havacılık geçmişi 88’li yıllara dayanan uçak pilotları ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Havacılık Topluluğu üyesi gençlerden oluşan 19 Mayıs Havacılık Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, ilk genel kurulunda aldığı ” 35 yaşını doldurmuş üyeler yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığı için aday olamaz “ ve Yönetim kurulu üyelerinin en az ikisi Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne kayıtlı programlardan birinde aktif olarak öğrenim hayatına devam eden kişiler olmalıdır “ kararları ile gençlere verdiği önemi tartışmasız hale getirmiştir.

İlk gün ki dinamizmini halen koruyan, tecrübesine her geçen gün yeni tecrübeler katan kulübümüz “Önce Emniyet” politikasından ödün vermeden hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir…